Cultura pentru toti

Pentru toti cei interesati de nivelul de cultura al romanilor

Prof.Stefan Ilie, primarul comunei Luncavita, Tulcea - director (de nevoie) al Casei de Cultura Rurala

Admin
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 608
    Data de inscriere : 04/02/2009
    Varsta : 71
    Localizare : Ashkelon, Israel

Prof.Stefan Ilie, primarul comunei Luncavita, Tulcea - director (de nevoie) al Casei de Cultura Rurala Empty Prof.Stefan Ilie, primarul comunei Luncavita, Tulcea - director (de nevoie) al Casei de Cultura Rurala

Mesaj  Admin la data de Joi 26 Mar 2009 - 14:38

Viorel Maier: cine se ocupa in prezent de Caminul Cultural ?
    primarialuncavita: eu, nu am angajat director, pt ca nu gasesc persoana potrivita, sper ca din toamna sa o gasesc
    Viorel Maier: si cam cat timp puteti aloca?
    primarialuncavita: eu aloc caminului intreaga mea viata (fara exagerare)
    primarialuncavita: din interior este la fel de frumos, numai ca nu este mobilat in totalitate, cea ce se va intampla in aceste luni: mobila, tehnica, lumini, etc
    primarialuncavita: in cadrul lui care nu se mai numeste Camin Cultural ci Casa de Cultură Rurală, vor funcționa:
    primarialuncavita: -sala mare de spectacol si activitati, sala de biblioteca cu studiu, sala de folclor local (comuna fiind bogata in traditii), sala muzeu (cu descoperirile arheologice din teritoriul administrativ, comuna avand traditie in santiere arheologice), sala punct de informare parcul National Muntii Macinului, etc
    primarialuncavita: plus PAPI (punct de infromare IT)
    primarialuncavita: undele din ele deja fnctioneaza

http://comunaluncavita.ro/ema_articole_articole.php?ida=64&idc=1&descriere=Reparatia_si_extinderea_Caminului_Cultural-Comuna_Luncavita

Acum este: Vin 3 Apr 2020 - 12:22