Cultura pentru toti

Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cultura pentru toti

Pentru toti cei interesati de nivelul de cultura al romanilor

Primul Offline pentru TOTB: Lume buna, film bun, vin delicios

Maier
    Maier
    Admin

Numarul mesajelor : 913
    Data de inscriere : 06/02/2009
    Varsta : 71
    Localizare : Ashkelon,Israel

Primul Offline pentru TOTB: Lume buna, film bun, vin delicios Empty Primul Offline pentru TOTB: Lume buna, film bun, vin delicios

Mesaj  Maier la data de Vin 5 Feb 2010 - 7:56

Miercuri, 3 februarie, ne-am adunat la Spazio Studio de Arta, de pe strada Smardan din Bucuresti, la evenimentul „Blue = Green”. Am organizat evenimentul in graba, doar ca sa-l prindem pe regizorului canadian Andrew Nisker, care ne-a prezentat ultimul lui film, povestea unei familii ce si-a pastrat deseurile menajere in casa timp de trei luni.

Stiu ca totul s-a intamplat din scurt, dar “vinovata” de acest lucru este firma Serban&Musneci Associates PR, care ne-a propus sa organizam proiectia, noi am acceptat, restul e istorie.

In ciuda anuntului tarziu, ne-am strans cam 80 de oameni din cele mai diverse domenii: de la avocati, artisti, fotografi, activisti, jurnalisti pana la business people. Au venit si cativa dintre cititorii TOTB.

Data viitoare promitem sa anuntam mai din vreme si sa fim cat mai expliciti in anunt, pentru ca trebuie inteles ca oricine este binevenit.

Oricum, cine a venit la proiectie a putut sa savureze un film, o conversatie, un vin, branzeturi (care fiind din Italia au fost in afara cercului meu de consum) si, evident, socializarea de dupa.

Va asteptam data viitoare.

http://think.hotnews.ro/primul-offline-pentru-totb-lume-buna-film-bun-vin-delicios.html

Acum este: Mar 14 Iul 2020 - 18:54