Cultura pentru toti

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cultura pentru toti

Pentru toti cei interesati de nivelul de cultura al romanilor


    Paul Condrat

    avatar
    paul.condrat


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 13/02/2009

    Paul Condrat Empty Paul Condrat

    Mesaj  paul.condrat Mier 18 Feb 2009 - 21:13

    Numele meu este Paul Condrat. Sunt locuitor al comunei Jurilovca, jud. Tulcea; lipovean: rus din punct de vedere etnic, ortodox de rit vechi- din punct de vedere confesional.
    Am absolvit Facultatea de Istorie- Univesitatea „Dimitrie Cantemir„; am facut-o din pasiune: interes pentru arheologie greco-romana, inițial, apoi pentru istorie locală (Dobrogea, lipovenii, Jurilovca), traditii, folclor www.bibliotecajurilovca.ro .
    Am fost: bibliotecar scolar, profesor, referent cultural (director de Camin Cultural Smile ); in toate aceste ipostaze, am incercat (si reusit in mare masura)sa organizez evenimente.
    Din octombrie 2005 sunt manager RECL (Rețeaua Electronică a Comunității Locale) - serviciu public al Primariei Jurilovca, inființat printr-un parteneriat între Primarie și Ministerul Comunicațiilor ... .www.ecomunitate.ro
    In aceasta postura am avut prilejul sa-mi manifest creativitatea (); am dezvoltat servicii cu valoare adugata pentru membrii comunitații, am avut evenimente cu participare satisfacatoare (in organizarea unui eveniment, foarte important este sa iti definesti bine obiectivele și, grupul țintă/beneficarii).
    STIMA !

      Data/ora curentă este: Sam 27 Apr 2024 - 6:19