Cultura pentru toti

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cultura pentru toti

Pentru toti cei interesati de nivelul de cultura al romanilor


    Eveniment “EU CARTE” ( “ME BOOK” )

    Maier
    Maier
    Admin


    Numarul mesajelor : 913
    Data de inscriere : 06/02/2009
    Varsta : 75
    Localizare : Ashkelon,Israel

    Eveniment “EU CARTE” ( “ME BOOK” ) Empty Eveniment “EU CARTE” ( “ME BOOK” )

    Mesaj  Maier Mar 23 Noi 2010 - 17:58

    Asociatia 7×7 pentru Educatie deschide sambata, 20 noiembrie 2010, Clubul 7×7 pentru Educatie, editia a 2-a (an scolar 2010-2011), cu evenimentul EU CARTE ( ME BOOK ), pentru copii intre 9 si 14 ani.

    Evenientul va avea loc in casa si in preajma bibliotecii unui mare iubitor si cititor de carte, Vasile Horju, un om in aparenta ca noi toti, dar de fapt atat de neobisnuit prin povestea vietii sale si prin tot ce stie sa spuna si sa faca, incat poate sa inspire copiilor si adultilor care vor sa-l cunoasca multe feluri de iubire: de carte buna si de lectura profunda, de munca cu pasiune si daruire, de copii si copilarie, de plante si animale, de adevar si dreptate, de simplitate si demnitate, de frumos si armonie in lucrurile simple, care pot face diferenta in jurul nostru si in viata noastra.

    Asociatia 7×7 pentru Educatie deschide Clubul 7×7 pentru Educatie cu evenimentul EU CARTE chiar in saptamana in care la Bucuresti se desfasoara a 17-a editie a Targului international GAUDEAMUS – Carte de invatatura, organizat de Radio Romania, din dorinta de a lega fire nevazute si de a oferi unui grup de copii din provincie sansa de a participa indirect si de a completa PROGRAMUL ATELIERELOR “JOCUL DE-A LITERATURA” din Bucuresti.


      Data/ora curentă este: Sam 27 Apr 2024 - 1:23